Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akademie 60 let oddílu - 2017

V sobotu se konala - gymnastická akademie - sobotní večer byl v tělocvičně Slovanu věnovaný sportovní gymnastice. Při příležitosti 60.letého výročí založení oddílu sportovní gymnastiky se sešlo mnoho pamětníků. Vedení oddílu pozvalo i zakládající členy oddílu a cestu zpět do tělocvičny si našlo mnoho bývalých gymnastek, trenérů i přiznivců sportovní gymnastiky. Od 14 hodin členové oddílu připravovali tělocvičnu jako na závody i se společenskou místností a projekcí historických nahrávek. V 17:00 bylo hlediště tělocvičny zcela zaplněné. V hodinovém programu se představily současné gymnastky od nejmenších přípravek až po nejstarší závodnice. Rozděleny do družstev předvedly své sestavy na všech nářadích. Závěrečné sestavy na hudbu na prostných nejstarších gymnastek si vysloužily aplaus přihlížejících. 

Poté se již všichni přesunuli do zasedací místnosti k popovídání a na chodbu tělocvičny Slovanu, kde byly promítány historické nahrávky závodů, soustředění atd. Díky již zesnulému trenérovi Karlu Parmovi se zachovalo mnoho videomateriálu. 
Bylo to moc milé setkání aktivních a bývalých gymnastek a příznivců sportovní gymnastiky. Někteří z nich zavítali do tělocvičny po velmi dlouhé době, a vedení oddílu doufá, že to nebude trvat dalších 10let. A že najdou cestu do tělocvičny při příštích závodech, nebo přivedou k tomuto náročnému a  krásnému sportu své potomky...
 

Náhledy fotografií ze složky Akademie 60 let oddílu - 2017